آیدا پناهنده ،خانه قمر خانم را می سازد

آیدا پناهنده به تازگی تولید فیلم مستند بلندی را با عنوان خانه قمر خانم آغاز کرده است . این فیلم روایت زندگی قمر خانم زن پا به سن گذاشته ی سرزنده و پرتلاشی است، که خود را برای تغییراتی که در زندگی اش پیش آمده ،مهیا می کند.

تصویربردار این فیلم، که شش ماه به طول خواهد انجامید ، عماد خدابخش است و ارسلان امیری تدوین آن را بر عهده دارد . این مستند بلند را ایواره فیلم تهیه می کند

پیش از این پناهنده  تولید فیلم مستند “ایراندخت ” را به پایان رسانده ، که منتخب جشن خانه سینما در سال جاری  بوده است و اکنون نیز در بخش  مسابقه  ملی سینما حقیقت  حضور دارد .

اودر باره مستند “خانه قمر خانم “و انگیزه های ساخت آن گفت “در حال حاضر به دلیل فضای نامناسب  برای ساخت اولین فیلم سینمای ام  و اینکه متاسفانه در شرایط دشوار کنونی، تهیه کنندگان سینما تمایلی به ساخت فیلم های جدی و اجتماعی ندارند ، تصمیم به ساخت این فیلم مستند گرفتم تا با مضامین مورد علاقه ام ،شیوه های بیانی را در قالب مستند تجربه  کنم.”

کارگردان “خانه قمر خانم”  تاکنون جوایز متعددی را برای  فیلم های کوتاه داستانی “آن دستها “، “روشنایی های شهر “و “تاج خروس” از جشنواره های مختلف دریافت نموده و درسال گذشته تله فیلم “قصه داوود و قمری ” را به تهیه کنندگی  کیانوش عیاری برای سیما فیلم به پایان رسانده که  در حال گذراندن مراحل اداری تسویه حساب است .

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Log in with your credentials

Forgot your details?