آزاد محمدی و محمد رسولی با آهوهای زرین سلیمانیه آمدند

فیلم نیوز: سومین دوره جشنواره فیلم کُردی سلیمانیه با معرفی برگزیدگان در بخش های ۸ گانه در سالن روشنبیری شهر سلیمانیه کردستان عراق به کار خود پایان داد. به گزارش فیلم نیوز و به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کُردی سلیمانیه، دیشب سه شنبه ۷ دی ماه (۲۸ دسامبر) سومین دوره جشنواره فیلم کُردی سلیمانیه با معرفی برگزیدگان در سالن روشنبیری شهر سلیمانیه کردستان عراق به پایان رسید و فیلمسازان جوان ایرانی با ۷ کاندید در پنج بخش مختلف، موفق به دریافت چهار جایزه “آهوی زرین” و یک دیپلم افتخار این جشنواره شدند و بیشتر از نیمی از جوایز جشنواره فیلم کُردی سلیمانیه را با خود به ایران آوردند.

در مراسم اختتامیه سومین جشنواره فیلم کُردی سلیمانیه، ابتدا “آزاد سوزه” دبیر این جشنواره در مورد اهمیت برگزاری چنین جشنواره هایی با آثار کارگردان کشورهای مختلف به ایراد سخنرانی پرداخت و در همچنین گزارشی از برگزاری این جشنواره ارائه داد و در ادامه مراسم، به خاطر یک عمر فعالیت هنری و مداومت در رشته هنری خود، با تقدیم لوح سپاس و جایزه ویژه از ۵ هنرمند پیشکسوت سینمای اقلیم کردستان عراق به نام های؛ “ناصر حسن” (کارگردان)، “جهاد دلپاک” (بازیگر)، “کاوه احمد میرزا” (فیلمنامه نویس و بازیگر)، “عمر کریم آغا” (بازیگر) و “گزیزه عمر علی امین” (کارگردان و بازیگر) تقدیر شد. در این مراسم از مؤسسه سینمایی “ستاک فیلم” به مدیریت “ستار چمنی گل” و “ویدا صالحی” نمایندگان رسمی این جشنواره در ایران، برای همکاری دلسوزانه در جمع آوری فیلم ها و رساندن آثار کارگردانان ایرانی به جشنواره و همچنین “منصور جهانی” روزنامه نگار به خاطر همکاری صمیمانه و مداومت در پخش خبرهای دوره های مختلف این جشنواره در ایران و رسانه های گروهی کردستان عراق و منطقه، با اهدای لوح سپاس، تقدیر شدند.

اعضای هیئت داوران سومین دوره جشنواره فیلم کردی سلیمانیه که عبارت بودند از: “ستار چمنی گل” کارگردان ایران، “آزاد جلال” کارشناس بازیگری، “هورین غریب” کارشناس سینما، “عطا عثمان” کارشناس سینما و “آوات عثمان” کارشناس سینما، آرای خود را در بخش ها مختلف این جشنواره بدین شرح اعلام کردند:

۱ـ بهترین بازیگر کودک: جایزه دیپلم افتخار به “متین عبادی” برای بازی در فیلم کوتاه “چیدن سپیده دم” از ایران.

۲ـ بهترین کارگردانی: جایزه “آهوی زرین” به “آزاد محمدی” برای کارگردانی فیلم کوتاه “غروب حلزون” از ایران. ۳ـ بهترین تصویربرداری: جایزه “آهوی زرین” به “محمد رسولی” برای تصویربرداری فیلم کوتاه “غروب حلزون” از ایران.

۴ـ بهترین تدوین: جایزه “آهوی زرین” به “فرمان کریم” برای تدوین فیلم کوتاه “بریاریک” (یک قول) از اقلیم کردستان عراق.

۵ـ بهترین بازیگر مرد: جایزه “آهوی زرین” به “توانا غنی” برای بازی در فیلم کوتاه “بریاریک” (یک قول) از اقلیم کردستان عراق.

۶ـ بهترین بازیگر زن: جایزه “آهوی زرین” به “هیشوو گرمیانی” برای بازی در فیلم کوتاه “بریشک” از اقلیم کردستان عراق.

۷ـ بهترین ایده: جایزه “آهوی زرین” به “آزاد محمدی” برای ایده فیلم کوتاه “غروب حلزون” از ایران.

۸ـ جایزه وی‍ژه هیأت داوران: جایزه “آهوی زرین” این بخش به فیلم کوتاه “غروب حلزون” به کارگردانی “آزاد محمدی” از ایران.

سومین دوره جشنواره فیلم کُردی سلیمانیه با نمایش فیلم سینمایی “گه ره کی داهوله کان” (محله مترسکها) به کارگردانی “حسن علی” و فیلم سینمایی “هه رمان” (جاویدان) به کارگردانی “حسین حسن” و همچنین با نمایش ۱۵ فیلم کوتاه مستند و داستانی از کارگردانان ایرانی و ۱۸ فیلم کوتاه مستند و داستانی از کارگردانان اقلیم کردستان عراق، ترکیه و کشورهای اروپایی در بخش های رقابتی و غیررقابتی، در روزهای ۲ تا ۸ دی ماه جاری (۲۳ تا ۲۹ دسامبر ۲۰۱۰) در شهر سلیمانیه کردستان عراق برگزار شد.

این جشنواره از طرف مردم شهر سلیمانیه و هنرمندان این شهر با استقبال بی نظیری همراه بود به طوری که در تمام سانس های نمایش فیلم ها، صندلی ها و راهروهای سالن بزرگ روشنبیری شهر سلیمانیه مملو از جمعیت می شد به طوری که مسئولان جشنواره ناچار بودند که در سالن های مجاور به شیوه ویدیو پروجکشن فیلم ها را برای علاقمندان نمایش دهند.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Log in with your credentials

Forgot your details?