نوای ساز ابداعی استاد شجریان در موسیقی فیلم ناهید به آهنگسازی مجید پوستی

10846267_4702206450517_4017057307830262075_nتولید موسیقی فیلم سینمایی ناهید ،به کارگردانی آیدا پناهنده با آهنگسازی مجید پوستی که از دو ماه پیش همزمان با پیش تولید فیلم آغاز شده بود ، اکنون در مرحله میکس موسیقی قرار دارد.
پوستی دراین فیلم بر اساس ساختار روایی و فضای فیلم به استفاده از برخی سازهای ابداعی روی آورده است . در آن میان می توان از سنتور باس ابداع استاد محمدرضا شجریان و انواع سه تار های ابداعی دیگر نیز نام برد. وی در آهنگسازی قطعات، با بهره گیری از سازهای ایرانی و غربی به رنگ آمیزی بدیع و متناسب با حال و هوای فیلم دست یافته است.
با اتمام ضبط قطعات در استودیوهای کنگان پارسه و پاییز ، مراحل میکس توسط پیمان حاتمی در استودیو کنگان پارسه در حال انجام است .
در تولید موسیقی این فیلم ، محمد رضا پوستی به عنوان دستیار آهنگساز و نوازنده عود وسینا نصرتی به عنوان نوازنده سه تارهای ابداعی همکاری نموده اند .مجید پوستی از حضورنوازندگانی همچون، فرشید حفظی فر نوازنده ابوا،سهیل پیغمبری نوازنده کلارینت و کلارینت باس ، سحر ابراهیم نوازنده قانون ،جمشید صفر زاده نوازنده سنتور باس ، مهبد نبوی نوازنده کمانچه و یاسر نوازنده، نوازنده لبک نیز در موسیقی فیلم ناهید بهره جسته است .

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Log in with your credentials

Forgot your details?