جايزه ويژه هيئت داوران براي اتاق امن

مستند اتاق امن در جشنواره ي شاپركهاي شهر كه همزمان در تهران و استانبول برگزار شد در بخش مسابقه حضور يافت و جايزه ويژه هيئت داوران را دريافت نمود.

به گزارش ستاد خبری جشنواره شاپرک های شهر: عصر روز چهارشنبه ششم آذر ماه آیین اختتامیه جشنواره با حضور مدیران فرهنگی و هنری کشور، هنرمندان  و جمعی از اهالی رسانه برگزار شد.

در بخش نگاه کودک هیات داوران لوح تقدیر و جایزه بهترین فیلم را به نوجوان فیلمساز صالح کاشفی برای فیلم «دوست دارم زندگی رو» تقدیم کرد و همچنین لوح  تقدیر جشنواره به فیلمسازان نوجوان علی صفری به خاطر کارگردانی فیلم «اتحاد»، مهدی رحیمی به خاطر کارگردانی فیلم «تکروی»، عرشیا علیزاده به خاطر کارگردانی فیلم «هدیه» و عرفان مقدم به خاطر کارگردانی فیلم «پیش از این ها فکر می کردم خدا» اهدا کرد.

در بخش آثار سینمایی جایزه بهترین فیلم به همراه تندیس ویژه و پنج سکه بهار آزادی به فیلم «خدا جیرجیرک ها را دوست دارد» اثر مجید اسماعیلی تعلق گرفت و فیلم «بالابان» ساخته سیدرضا صافی جایزه ویژه هیئت داوران، لوح تقدیر و 2 سکه بهار آزادی را از آن خود کرد. هیئت داوران این بخش فیلم «دیگری» اثر مهدی رحمانی را نیز شایسته تقدیر دانستند.

در بخش مستند این جشنواره که جایزه این بخش را مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اهدا کرده است، تندیس ویژه و جایزه حمایت تا سقف 10میلیون تومان برای تولید کار بعدی به عنوان بهترین فیلم مستند کوتاه به فیلم «قاشق» جلال ویسی تعلق گرفت. همچنین تندیس ویژه و جایزه حمایت تا سقف 10میلیون تومان برای تولید کار بعدی به عنوان فیلم بهترین فیلم مستند نیمه بلند به فیلم «چیزی شبیه چشم هایم» اثر هوشنگ میرزایی اهدا شد. در ادامه جایزه ویژه هیئت داوران ، حمایت تا سقف 5 میلیون تومان در این بخش به فیلم «اتاق امن» اثر آیدا پناهنده و ارسلان امیری تعلق گرفت. دیپلم افتخار این بخش نیز به فیلم «بازی های تنهایی» اثر منوچهر رمضانی اهدا شد.

در بخش کوتاه داستانی این جشنواره که جایزه این بخش را نیز مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اهدا کرده، هیئت داوران از میان فیلم های «انار میوه بهشت است»، «شیر تلخ» و «حنان» جایزه بهترین فیلم جشنواره به همراه  تندیس ویژه و حمایت تولید برای کار بعدی تا سقف 10میلیون تومان را به فیلم «انار میوه بهشت است» اثر فیلمساز جوان تیمور قادری اهدا کردند در ادامه جایزه بهترین فیلم با موضوع مرتبط و حمایت تولید برای کار بعدی تا سقف5 میلیون تومان ، از میان چهار فیلم «گره» ، «پانسمان»، «سکوت» و «یار دوازدهم» به دو فیلم «گره» اثر اعظم نجفیان و فیلم «سکوت» ساخته مهرداد حسنی تعلق گرفت. همچنین جایزه ویژه هیئت داوران، حمایت تولید برای کار بعدی تا سقف5میلیون تومان اهدا شد به فیلم «باد چیزی خواهد گفت» اثر علی مردمی.

در بخش صد ثانیه ای این جشنواره هیئت داوران جایزه بهترین اثر با موضوع مرتبط ، حمایت تا سقف 3 میلیون تومان را به فیلم «فرشتگان خیابان» اثر محمد رستمی اهدا کرد.

لازم به ذکر است در مراسم پایانی نخستین جشنواره فیلم شاپرک های شهر از ابراهیم فروزش و ابوالفضل جلیلی به عنوان فیلمسازان کودک با اهدای تندیس ویژه جشنواره و لوح تقدیر تجلیل شد. همچنین  از رویا چگینی مدیر بنیاد کودک ارومیه و سید حمید رضا زاده مدیر گلستان علی (ع) در مشهد  با اهدای تندیس ویژه و لوح تقدیر جشنواره به عنوان فعال اجتماعی حوزه کودک تجلیل به عمل آمد.

 

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Log in with your credentials

Forgot your details?